Spotkanie czwartkowe bez krawata

Spotkanie czwartkowe bez krawata z gościem specjalnym Waldemarem Dudkiem prezesem OSPSBHP Oddział Kraków. Kolejne spotkanie już za nami- wspomina Roksana, uczestniczka „Spotkań czwartkowych bez krawata” organizowanych przez grupę sympatyków bhp z krakowskiego oddziału Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Pracowników Służby BHP. Spotkania organizowane są co dwa tygodnie, a gościem ostatniego z nich był Waldemar Dudek, prezes OSPSBHP Oddział Kraków.

Spotkanie rozpoczęło się od krótkiego przedstawienia historii oddziału Kraków przez prezesa Waldemara Dudka, a następnie opisaniu wydarzeń jakie zostały zrealizowane przez niego na przestrzeni ostatnich 15 lat, o które zapytał Paweł Furlaga- współorganizator czwartkowych spotkań. Jak wspominał prezes W. Dudek, założycielem krakowskiego oddziału był Janusz Paździor, który to w 1993 roku rozpoczął działalność oddziału.
    Choć opinia o inicjatywie członków krakowskiego oddziału odebrana została bardzo pozytywnie, zapytaliśmy również o zdanie naszego prezesa- mówi Justyna Bednarczyk. Jak sam prezes określił, grupa, którą stworzyło kilkoro zaprzyjaźnionych osób ma bardzo duży potencjał i czuć chęć działania. Takie inicjatywy popiera również Zarząd Oddziału Kraków.
    Tematem, którego nie mogło zabraknąć na spotkaniu, a został poruszony przez Michała Fryźlewicza było określenie BHP-owca XXI wieku. Nie każda osoba ma predyspozycje do pełnienia tego zawodu- mówi prezes krakowskiego stowarzyszenia. Taka osoba musi przede wszystkim być inżynierem, mieć dużą wiedzę i umieć ją wykorzystać w praktyce. Ma być doradcą a nie źródłem kosztów dla pracodawcy.
    Wprawdzie pytań nie było końca, a chęć poznania prezesa Waldemara Dudka przez uczestników spotkania był bardzo duża. Dlatego poruszony został także temat sukcesów oraz porażek, które na swojej ścieżce zawodowej doznał prezes krakowskiego stowarzyszenia. Zapytany o to przez Justynę Izak- Bialkiewicz, z uśmiechem na twarzy opowiedział o dość trudnych „pierwszych krokach”, które jak wiemy stawiał w zakładzie o zwiększonym ryzyku zagrożenia.
    Mijały minuty, a nawet godziny, kiedy to musieliśmy zakończyć nasze spotkanie- wspomina Tomasz Talaga. Dzięki rozmowie z naszym prezesem, mogliśmy go lepiej poznać. Cieszymy się, że z każdym kolejnym spotkaniem jest coraz więcej zainteresowanych osób. Taka inicjatywa pozwoli nam nie tylko poznać Gości Specjalnych, ale również ulepszy dotychczasową komunikację i ułatwi współpracę w czasie pandemii. Dlatego wszystkich chętnych już dziś zapraszamy na kolejne spotkanie organizowane 19 listopada.