Centrum Nauki "Cogiteon" w Krakowie

Na terenie budowy Małopolskiego Centrum Nauki "Cogiteon” odbyło się posiedzenie Małopolskiej Rady ds. Bezpieczeństwa w Budownictwie przy Okręgowym Inspektorze Pracy w Krakowie.

Zebranie zorganizowane zostało w biurze generalnego wykonawcy Centrum Nauki, firmy Hochtief S.A.

Uczestników spotkania przywitał Mariusz Pyrcz Zastępca Okręgowego Inspektora Pracy w Krakowie , dziękując członkom rady za liczne przybycie, zaś firmie Hochtief S.A. za organizację posiedzenia i chęć podzielenia się dobrymi praktykami stosowanymi przez firmę przy realizacji inwestycji.

Członkowie Rady dyskutowali o problemach, z jakimi boryka się obecnie branża budowlana – brak nowych pracowników, w tym specjalistów, wzrost kosztów realizacji inwestycji, prace prowadzone w bardzo szybkim tempie.

W drugiej części spotkania uczestnicy Rady mieli okazję zobaczyć pokazowe loty dronów nad budową oraz w przestrzeniach zamkniętych.