Spotkanie czwartkowe bez krawata

Spotkanie czwartkowe bez krawata z gościem specjalnym była Prezes ZG OSPSBHP Pani Elżbieta Bożejewicz. W dniu 08.10.2020r., o godzinie 18:00 odbyło się pierwsze spotkanie w ramach "Spotkań czwartkowych bez krawata".

Spotkanie odbyło się on-line w aplikacji Microsoft Teams.
Spotkanie zostało przygotowane przez grupę Członków OSPSBHP oddział Kraków:
Justyna Bednarczyk,
Roksana Domian,
Katarzyna Piechota,
Anna Pająk – Niewczas,
Justyna Izak – Bialikiewicz,
Aleksandra Lompart,
Michał Fryźlewicz,
Paweł Furlaga,
Mirosław Kruczała,
Tomasz Talaga.

Pierwsze spotkanie miało na celu zapoznanie i zachęcenie Członków OSPSBHP oddział Kraków z nową propozycją cyklicznych spotkań w zakresie: spotkań z ekspertami w różnych dziedzinach, szkoleń tematycznych proponowanych przez Członków OSPSBHP,
wzajemnych porad i wymiany doświadczeń, przekazywanie wzajemnie materiałów w zakresie BHP i nie tylko, spędzenie ze sobą w miłej atmosferze na wspólnych rozmowach.

Członkom OSPSBHP oddział Kraków została przekazana instrukcja techniczna do spotkania w aplikacji Microsoft Teams opracowaną przez naszego kolegę Michała Fryźlewicz.

Moderatorami spotkania byli:
Roksana Domian,
Paweł Furlaga.

Każdy uczestnik spotkania "Spotkań czwartkowych bez krawata" został poinformowany o obowiązku, że: w trakcie logowania wpisać obowiązkowo swoje Imię i Nazwisko, co ułatwiło komunikację i udzielanie głosu,
osoby, których nie było możliwości zidentyfikować były usuwane ze spotkania, stosowaliśmy się do uwag Moderatorów spotkania, formą zgłoszenia i zadawania pytań było "Podniesienie ręki" w aplikacji Microsoft Teams, po czym Moderatorzy udzielali głosu, nadzór nad logowaniem się na spotkanie prowadził Michał Fryźlewicz.

Gościem specjalnym była Prezes ZG OSPSBHP Pani Elżbieta Bożejewicz.

W takcie spotkanie zadawano pytania Pani Prezes Elżbiecie Bożejewicz, która z ochotą i swobodą odpowiadała na pytania uczestników spotkania.
Pani Prezes Elżbieta Bożejewicz opowiedziała m.in. o: początkach i rozwoju swojej kariery zawodowej w zakresie BHP,
największym sukcesie zawodowym, porażce, o działalności wzorcowni, jakie funkcje pełniła wcześniej przed objęciem funkcji Prezesa ZG OSPSBHP, o współpracy i nowych planach współpracy z Głównym Inspektorem Pracy (GIP), o swojej pracy społecznej w ZG OSPSBHP.

Zostaliśmy jako oddział Kraków oficjalnie zaproszeni przez Panią Prezes Elżbietę Bożejewicz w ramach rozszerzenia współpracy z Państwową Inspekcją Pracy na organizowane przez Zarząd Główny seminarium, podczas którego poruszone będą tematy związane z rolą nadzorczą PIP oraz rolą doradczą służby bhp w zakresie bezpieczeństwa pracy w zakładach. Seminarium w trybie on-line zaplanowano na 4 listopada 2020 r.

W dniu 08.10.2020r. na pierwszym spotkaniu w ramach "Spotkań czwartkowych bez krawata" zalogowało się 35 członków OSPSBHP oddział Kraków.

Podsumowanie:
uzyskaliśmy pozytywną opinię na temat naszej inicjatywy od Prezes ZG OSPSBHP Pani Elżbiety Bożejewicz, spotkanie zostało bardzo dobrze ocenione przez członków OSPSBHP oddział Kraków, czego dowodem był jego czas trwania tj. 2 godziny 44 minuty termin kolejnego spotkanie zaplanowany jest na dzień 22.10.2020r., o godzinie 17:00. W trakcie spotkania odbędzie się  szkolenie w zakresie: „Eksploatacja urządzeń energetycznych – wymagania dla instrukcji eksploatacji w świetle rozporządzenia Ministra Energii z dnia 28 sierpnia 2019 r. w sprawie bezpieczeństwa i higieny pracy przy urządzeniach energetycznych”.