Nadzwyczajne Walne Zebranie OSPS BHP Oddział w Krakowie

Zapraszamy

Walne zebranie odbędzie się w dniu 07.05.2024 r. o godzinie 8.45 w Kampus COMARCH w Krakowie przy ul. prof. Michała Życzkowskiego 23 Budynek SSE4, 31-864 Kraków

Całość inforamcji wraz z programem znajduje się pod linkiem do rejestracji  https://ospsbhp.sorga.pl/rekrutacja?r=Uczestnicy_szkolen&Wybor_szkolenia=11

PORZĄDEK OBRAD

1. Otwarcie Nadzwyczajnego Walnego Zebrania w I terminie – Prezes Zarządu Oddziału (godz. 8.45).

W przypadku braku wymaganego kworum, wyznacza się drugi termin (godz. 9.15).

2. Otwarcie Nadzwyczajnego Walnego Zebrania w II terminie – Prezes Zarządu Oddziału (godz. 9.15.):

- Powitanie członków oddziału i gości,

- Słowo wstępne – prezes Zarządu.

3. Stwierdzenie prawomocności obrad.

4. Wybory jawne Przewodniczącego i Protokolanta Nadzwyczajnego Walnego Zebrania.

5. Odczytanie i zatwierdzenie porządku obrad Nadzwyczajnego Walnego Zebrania.

6. Wybory jawne Komisji Uchwał i Wniosków oraz Komisji Skrutacyjno-Wyborczej.

7. Wybór Władz Oddziału na okres do końca biegnącej kadencji:

• zgłaszanie kandydatur na funkcję Prezesa Zarządu Oddziału,
  • prezentacja kandydatów,
  • głosowanie w sprawie wyboru Prezesa Zarządu Oddziału,
  • ogłoszenie wyników,
  • zgłaszanie kandydatur do Zarządu Oddziału,
  • prezentacje kandydatów do Zarządu,
  • głosowanie w sprawie wyboru członków Zarządu,
  • ogłoszenie wyników,
  • podjęcie uchwały o wyborze Władz Oddziału na okres do końca biegnącej kadencji.

8. Przedstawienie przez Komisję Uchwał i Wniosków ewentualnych projektów Uchwał.

9. Głosowanie w sprawie w/w projektów (w przypadku złożenia takich projektów).

10. Sprawy różne, wolne wnioski.

11. Zamknięcie obrad.

Obecność członków Oddziału na Nadzwyczajnym Walnym Zebraniu jest obowiązkowa.

W trakcie procedury liczenia głosów (za zgodą zebranych) oraz po zakończeniu formalności związanych z przeprowadzeniem wyborów władz oddziału odbędzie się szkolenie w temacie: "Jak uniknąć błędów podczas sporządzania dokumentacji powypadkowej przez zespoły powypadkowe (praktyczne aspekty i przykłady zapisów)".

Szkolenie przeprowadzone zostanie metodą kazusową i będzie dotyczyło m.in. następujących zagadnień:

- miejsce zdarzenia,

- problematyczna przyczyna zewnętrzna,

- naruszenie przepisów BHP przez pracownika,

- podróż służbowa,

- nieurazowy symbol choroby,

- kolorowa kserokopia.

Szkolenie poprowadzi Pani dr Katarzyna Szlachta-Kisiel kierująca Wydziałem Świadczeń Emerytalno-Rentowych - 1 w ZUS Oddział w Krakowie

Informacja o Pani dr Katarzynie Szlachta-Kisiel prowadzącej szkolenie:

• w obszarze zainteresowań zawodowych i naukowych wykładowcy są świadczenia emerytalne i rentowe z Funduszu Ubezpieczeń Społecznych oraz świadczenia z ubezpieczenia wypadkowego,
  • kieruję Wydziałem Świadczeń Emerytalno-Rentowych - 1 w ZUS Oddział w Krakowie, gdzie rozpoznawane są także wnioski o świadczenia z ubezpieczenia wypadkowego,
  • przez 11 lat wykładowca była pełnomocnikiem ZUS i reprezentowała Oddział ZUS w postępowaniach przed sądami powszechnymi o świadczenia emerytalno-rentowe i wypadkowe,
  • od kilku lat prelegent prowadzi zajęcia z powyższego zakresu w ramach Podyplomowych Studiów Prawa Pracy organizowanych i prowadzonych przez Katedrę Prawa Pracy i Polityki Społecznej na Uniwersytecie Jagiellońskim.
  • wykładowca jestem członkiem Europejskiego Instytutu Mobilności Pracy - ELMI oraz Polskiego Stowarzyszenia Ubezpieczenia Społecznego Oddział w Krakowie,
  • jest autorką kilkunastu artykułów naukowych z zakresu świadczeń emerytalno-rentowych.

Miejsce spotkania: Kampus COMARCH w Krakowie przy ul. prof. Michała Życzkowskiego 23 Budynek SSE4, 31-864 Kraków.

Wjazd na parking zgodnie z wymogami Gospodarza – Comarch S.A.: wjazd na parking będzie bezpłatny dla nas tego dnia.